قدمت جهان نور

شرکت صنایع روشنایی جهان نور فعالیت خود را بطور رسمی از سال ۱۳۴۵ با نام الکترولایت آغاز نموده و اکنون در پنجمین دهه از حیات صنعتی خود در زمره یکی از تولیدکنندگان مطرح صنعت روشنایی ایران قرار دارد.

دامنه محصولات جهان نور انواع چراغ های فلورسنت با کاربری اداری تجاری، چراغ های فلورسنت واترپروف و صنعتی، چراغ های پروژکتوری، چراغ های خیابانی، چراغ های کارگاهی، چراغ های پارکی و دکوراتیو می باشد.
با توجه به تقاضای رو به رشد صنایع نفت، گاز ، پتروشیمی و همچنین صنایع سنگین کشور به انواع تجهیزات روشنایی ضدانفجار، جهان نور گام های بلندی به منظور دستیابی به تکنولوژی تولید این نوع چراغ ها برداشته و حاصل این تلاش ها، انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک و نمایندگی انحصاری شرکت GLAMOX نروژ در ایران است.
راهبری سازمان در جهان نور بر عهده چهار واحد تضمین کیفیت و استاندارد، کارخانه، بازرگانی و مالی، اداری است.
واحد کارخانه شامل بخش های تحقیق و توسعه، مهندسی روشنایی و تولید، طراحی و تولید روزآمد محصولات و بهبود مستمر بازده نوری آنها را بعهده دارد.

بخش مهندسی روشنایی جهان نور، با دراختیار داشتن آزمایشگاه تخصصی فتومتری و ابزارهای سنجش روشنایی، ارتباط خود را با شرکت های مطرحی از جمله LMT ،DIALux و OSRAM آلمان حفظ نموده و از دانش روز این حوزه بهره می برد.
بخش تولید، مجهز به ماشین آلات مدرن فلزکاری، سیم بری، شستشو و رنگ، انواع محصولات را بر اساس دستور العمل ها و روش های اجرایی شرکت، تولید می نماید.
واحد تضمین کیفیت و استاندارد، با در اختیار داشتن آزمایشگاه تخصصی استاندارد، انواع آزمون های IP، الکتریکی، مکانیکی و ترمودینامیکی را بر اساس ردیف 5920 استاندارد ملی ایران (ISIRI) و IEC 60598 بر روی محصولات انجام داده و اقلام ورودی، فرایند تولید و محصول نهایی را بر اساس الزامات سیستم IMS به صورت سیستماتیک کنترل می نماید.