برج میلاد

پروژه برج میلاد (سالن همایش ها،  تاسیسات زیربنایی ، پارکینگ)  مجموعه توسط شرکت صنایع روشنایی جهان نور انجام شده است. این پروژه در سال های 1378 با همکاری شرکت های یادمان سازه ، ژالکه ، تابیران و بلند پایه به عنوان پیمانکار پروژه برج میلاد شروع و در سال 1381 به عنوان یکی از پروژه های بزرگ عمرانی کشور به اتمام رسید. در این پروژه از انواع چراغ های فلئورسنت مدل افروز، تیراژه ، واترپروف مدل هیمالیا استفاده شده است.

 

تونل رسالت

روشنایی تونل رسالت یکی دیگر از پروژه های عظیم شرکت صنایع روشنایی جهان نور بوده که در سال 1385 با همکاری شرکت الکتریکوم به عنوان پیمانکار نصب و کارفرمایی شهرداری تهران به بهره برداری رسید. طراحی روشنایی این تونل به عنوان اولین تونل شهری در ایران توسط تیم مهندسین شرکت جهان نور انجام شد که  در آن آخرین الزامات استاندارد جهت روشنایی ورودی و  خروجی تونل های شهری رعایت گردید و شهرداری تهران از آن به عنوان “آبشار نور” نام برده است.  تمامی  متریال و قطعات استفاده شده در این تونل از برندهای مطرح اروپایی (Philips)  و(Osram)  بوده و با گارانتی 5 ساله شرکت به بهره برداری رسیده است. چراغ های استفاده شده در این پروژه مدل سبلان و ارسباران با IP65 می باشد.

 

پارس جنوبی

شرکت صنایع روشنایی جهان نور فعالیت خود را در فاز های پروژه پارس جنوبی از فازهای 4 و 5 شروع کرده و با  شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) همکاری خود را آغاز نموده است. در این فاز، سکوهای فاز 4 و 5 پارس جنوبی با استفاده از چراغ های GLAMOX  نروژ تجهیز شدند. این همکاری در فازهای 9 و 10 با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع انرژی OIEC و همچنین فاز  12 با شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران  IOEC  به منظور تجهیز چراغ های روشنایی ضدانفجار سکوهای فراساحلی ادامه یافت. در فازهای 13 و 14 و 17/18 و 19 و 20/21  نیز در بخش های مختلف خشکی و دریا همکاری های وسیعی با طیف گسترده ای از پیمانکاران معتبر داخلی و بین المللی و همچنین شرکت های تامین تجهیزات مطرح انجام شده است.

از جمله همکاری های اخیر شرکت جهان نور  با پروژه های پارس جنوبی ، نیروگاه متمرکز پارس جنوبی با همکاری شرکت فراب و کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس POGC می باشد.

شرکت صنایع روشنایی جهان نور در طول این پروژه با شرکت های صاحب نامی از جمله OIEC ، IOEC ، گروه مپنا، IPMI ، پایندان، PKSK ، فراب، شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) ، گروه فاتح صنعت  ، پرهون طرح و گسترش صنعت و حرارت ایران، در فاصله سال های 2000 الی 2019 همکاری داشته است.

فرودگاه امام خمینی

پروژه روشنایی فرودگاه بین المللی امام خمینی در سال های 1378 تا 1381 توسط شرکت صنایع روشنایی جهان نور با مشارکت گروه شرکت های TRILUX آلمان انجام شد. تجهیز روشنایی تاسیسات زیربنایی، فضای ترمینال اصلی، گذرگاه ها ، جت وی ها و  فضاهای عمومی و پارکینگ فرودگاه در این پروژه با مشارکت شرکت تابیران و دی و کارفرمایی وزارت راه و ترابری به بهره برداری رسید. در این پروژه بالغ بر ده هزار دستگاه انواع چراغ downlight ، لوور دار مدل تیراژه ، واترپروف مدل هیمالیا و فلورسنت مدل آبتین نصب شده است که در تمامی آنها از قطعات برندهای مطرح اروپایی نظیر  Osram  و Philips  استفاده شد.

سایر پروژه ها

داروسازی: شرکت صنایع روشنایی جهان نور با تولید چراغ مخصوص فضاهای cleanroom با شرکت های سرم سازی و دارسازی  صاح نامی از جمله مانند داروسازی اسوه، انستیتو پاستور، شیراز سرم، داروسازی اکسیر ، سرم سازی رازی همکاری داشته است.

فروشگاه های زنجیره ای: یکی از بزرگترین همکاری های شرکت صنایع روشنایی جهان نور با شرکت هایپر مارکت های ماف پارس (مالک نام تجاری هایپراستار ) در ایران می باشد که در شعبه مرکزی بزرگراه باکری و سایر شعبات در تهران و شهر های مهم کشور همکاری به منظور طراحی مهندسی و همچنین تولید تجهیزات روشنایی انجام شده است.